
Do czego rower crossowy?
Rower crossowy
Bez problemu rowery crossowe możemy zaliczyć do uniwersalnych jednośladów. Może pełnić zadanie sprzętu rekreacyjnego bądź szybkiego roweru miejskiego, wycieczkowego. Tytuł najbardziej wszechstronnego jednośladu na rynku zapewne trafiłby do roweru crossowego w Sklep z rowerami PL. W skrócie jego konstrukcja to cechy sportowego górala połączone z rowerem trekkingowym. Po połączeniu wszystkiego w całość uzyskamy go w całkiem obiecującej sportowej formie. Patrząc na jego design, można zaobserwować, że idealnie spisze się na polnej drodze, szosie, w lesie czy w terenie miejskim. Jego sportowo-wycieczkowego wcale nie przekreśla jego używania jako roweru miejskiego. Z tego właśnie powodu dla wielu osób rower crossowy okaże się idealnym rozwiązaniem. Podsumowując, jest rowerem stworzonym do wszystkiego.
Jeżeli chodzi o producentów, to przyjmują zazwyczaj dwie drogi. Jedna część po prostu kopiuje swoje modele trekkingowe. Wówczas w crossie możemy znaleźć identyczną lub podobną ramę. Jednakże jest pewna różnica, mianowicie wszystkie akcesoryjne dodatki znikają typu: dzwonek, oświetlenie, bagażnik, błotniki. W większości egzemplarzy montuje się w kierownicy wsporniki, która mają nadać naszemu ciału pochyloną oraz sportową pozycję. Natomiast druga grupa stosuje kompletnie inne ramy. Charakteryzują się one większą agresywnością, w aspekcie geometrii bliżej im do sportowej jazdy. Takie rowery znajdą swoich fanów, którzy uwielbiają długie wycieczki, podczas których zależy im na sprawnej i szybkiej jeździe, a to wszystko za sprawą bardziej pochylonej pozycji. Oczywiście nie można zapomnieć, iż także są wygodne. Dobre rowery crossowe są rekreacyjno-sportowymi modelami. Spiszą się w zróżnicowanym, lecz łatwym terenie. Posiada idealnie wyśrodkowany balans między sportowymi osiągnięciami a komfortem jazdy.
Jaki rower crossowy wybrać?
Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem roweru crossowego, pierw trzeba się zastanowić jaki model wybrać z szerokiej rynkowej oferty. W tym wątku nic się nie zmienia im rower droższy, tym lepiej wyposażony oraz lżejszy. Można powiedzieć, że wraz z większym wkładem pieniężnym będzie się nam jeździło zarówno szybciej, jak i łatwiej.