hydrofory do wody

Jakie urządzenia umożliwiają dostarczanie wody ze studni

Woda z przydomowej studni może być z powodzeniem wykorzystywana do podlewania ogrodu w okresie letnim. Urządzenia przeznaczone do jej pobierania nazywane są hydroforami. Przed udaniem się do sklepu, warto poznać zasadę działania tego rodzaju sprzętu i dowiedzieć się, czym różnią się od siebie poszczególne modele.

Zasada działania hydroforów do wody

Hydrofor to potoczna i skrócona nazwa zestawów hydroforowych przeznaczonych do pobierania wody ze studni i utrzymywania stałego ciśnienia w instalacji wodociągowej. Tego rodzaju konstrukcja znakomicie sprawdza się w miejscach, w których nie ma dostępu do sieci wodociągowej, także na działkach rekreacyjnych. W skład zestawu wchodzi zbiornik ciśnieniowy wyposażony w pompę, presostat oraz zawory. Hydrofory do wody https://www.bartosz.com.pl/oferty/uklady-pompowe-do-wody-i-sciekow/zestawy-hydroforowe/, umożliwiają stały przepływ wody i zapobiegają częstemu włączaniu się i wyłączaniu pompy, co wpływa na wydłużenie jej żywotności. Zasada działania tego rodzaju konstrukcji jest prosta. Po uruchomieniu sprzętu woda jest wtłaczana do zbiornika wypełnionego powietrzem. Wzrost ciśnienia wewnątrz zbiornika do określonego poziomu wyłącza pompę. Gdy wody ubędzie i ciśnienie spadnie, pompa automatycznie się uruchomi.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie

Jednym z najważniejszych parametrów, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie zestawu, jest pojemność zbiornika ciśnieniowego. Jego wielkość powinna być dostosowana do potrzeb użytkownika. Zakup zbyt małego zbiornika sprawi, że pompa będzie się częściej uruchamiać, co wpłynie na skrócenie jej żywotności. Wybierając hydrofory do wody, należy zwrócić również uwagę na rodzaj zastosowanej pompy. W sprzedaży dostępne są urządzenia zasysające lub głębinowe. Pierwsze montuje się obok studni, drugie pod powierzchnią wody. Decydując się na montaż pomp zasysających, należy wziąć pod uwagę hałas, jaki generuje tego rodzaju sprzęt podczas pracy. W sytuacji, gdy woda w studni jest mocno zanieczyszczona, warto pomyśleć o zastosowaniu dodatkowych filtrów, które zabezpieczą instalację przed uszkodzeniem.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij